Ekonomi
Giriş Tarihi : 30-06-2021 21:14   Güncelleme : 30-06-2021 21:14

112 ADET SIVAT DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

​İlimizde hayvancılığı geliştirmek ve hayvan refahını artırmak amacıyla Mera Islah ve Amenajman Projeleri kapsamında 112 adet sıvat dağıtımı yapılmıştır

112 ADET SIVAT DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

​İlimizde hayvancılığı geliştirmek ve hayvan refahını artırmak amacıyla Mera Islah ve Amenajman Projeleri kapsamında 112 adet sıvat dağıtımı yapılmıştır. Mera, yaylak ve kışlaklarda otlayan hayvanlarımızın su ihtiyaçlarının sağlanması, hayvan yetiştiricilerimizin işlerinin kolaylaştırılarak zamandan tasarruf sağlanması ve meraların işlev ve verimliliğinin arttırılması amacıyla alınan 112 adet sıvat meralarda otlayan hayvanların su ihtiyacının karşılanması açısından büyük önem taşımaktadır. Proje İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce hazırlanmış olup, bütçesi Bakanlığımızca karşılanmıştır. Projenin Toplam Maliyeti 250.000,00 ₺ ‘dir.

Sıvat Dağıtımı İl Müdürümüz Murat GENC, İl Müdür Yardımcımız Selda DALGIÇ,  Şube Müdürlerimiz, İlçe Müdürlerimiz ve vatandaşların katılımlarıyla gerçekleşmiştir. .İlimizde ihtiyaçlar doğrultusunda Mera ve Yaylak alanlarında Mera Islah Amenajman Projelerine devam edilecektir.