Rize Haber
HV
04 ŞUBAT Cumartesi 01:13

Arifiye Öğretmen Okulu ve Öğretmen Lisesi Mezunları Hababam Sınıfında Buluştu!

1962 yılı mezunlarından 2005 yılı mezunlarına kadar, çeşitli yıllarda Arifiye'den mezun olan bugün farklı işkollarında çalışan ve aralarında; milletvekili, yönetici, iş insanı, üst düzey bürokrat, profesör, doktor, hakim, savcı, avukat, mühendis, bankacı, öğretim görevlisi ve çeşitli okullarda halen öğretmen olan mezunlar, kendi öğretmenleri ile bir araya geldiler.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-12-2022 10:49   Güncelleme : 01-12-2022 10:49
Arifiye Öğretmen Okulu ve Öğretmen Lisesi Mezunları Hababam Sınıfında Buluştu!

 

İstanbul Adile Sultan Kasrında, içerisinde Hababam sınıfının da bulunduğu Validebağ Öğretmenevinde gerçekleşen toplantıyı Arifiye Öğretmen Okulları Derneği Sakarya ve İstanbul grubu organize etti.

 

Kuşaklar arası sevgi, saygı ve dostluğun, dayanışmanın en güzel örneğinin sergilendiği toplantıda ayrıca, Sivil Toplum Kuruluşlarında yöneticilik yapıp, başarılı olan mezunlardan; Kazım Sarnık, Erol Afşar, Kemalettin Solmaz ve Menderes Tüfekçi’ye “Sivil Toplum Liderleri” kategorisinde ödül plaketleri öğretmenleri tarafından takdim edildi.

 

Mezunlar daha sonra Validebağ Öğretmenevindeki Hababam sınıfını, okulunu ve müzesini ziyaret ettiler. Mezunlardan Yılmaz Yürek’in çektiği fotoğraflarla ölümsüzleştirilen buluşmada okul yıllarını anarak hasret gideren mezunlar ödül alan arkadaşlarını tebrik ederken, toplantıyı organize eden mezunlara teşekkür ettiler, katılan öğretmenlerine şükranlarını sundular.

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi