Spor
Giriş Tarihi : 07-04-2022 09:42   Güncelleme : 07-04-2022 09:42

Atletizm Gençler İl Birinciliği Sona Erdi

Atletizm Gençler İl Birinciliği Sona Erdi

Atletizm Gençler İl Birinciliği Sona Erdi

Rize İslampaşa Atletizm pistinde yapılan il birinciliği mücadelelerine toplam 75 sporcu katıldı.
Son derece çekişmeli geçen yarışmalar 100 – 200 – 400 – 800 – 1500 ve 3000 metre koşu, 100 – 110 metre engelli koşu, uzun ve 3 adım atlama, 4×100 metre koşu ve gülle atma yarışı kategorilerinde yapıldı. 
Yarışmaların sonunda dereceye giren okullarımıza kupa ve madalyaları Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, Spor Hizmetleri Müdürü Ramazan Öztürk, Gençlik Hizmetleri Müdürü Yasin Çakmakçı ve Spor Şube Müdürü Cafer Küçükmustafa tarafından takdim edildi.
Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, Atletizm branşı Rize’de ve ülkemizde gençler tarafından oldukça ilgi duyulan bir spor dalı. Olimpiyat yarışmalarında da Atletizm branşında oldukça fazla madalya kazanma hakkı var. Rize’de ilimizde gençlere atletizme branşında ivme kazandırmak en büyük çabalarımızdan biri. İlçelerimizde de atletizmle uğraşan beden eğitimi öğretmeni arkadaşlarımız var. Onlarla da diyalog kurarak ilimizde atletizm mi daha aktif bir hale getirmek istiyoruz dedi.
Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Gürhan Yıldız, katılım sağlayan tüm okullarımızı tebrik ederken, gençlere bundan sonraki spor hayatlarında başarılar diledi.
Genç Kızlar A Kategorisi
1- Güneysu Spor Lisesi
2- Şehit Erhan Dural Kız And. İm. Ht. Lisesi
Genç Erkekler A kategorisi
1- Güneysu Spor Lisesi
2- Rize And. İm. Ht. Lisesi
3- Tevfik İleri Mes. ve Tek. And. Lisesi