Ekonomi
Giriş Tarihi : 03-12-2021 22:06   Güncelleme : 03-12-2021 22:06

COĞRAFİ İŞARETLİ ANZER BALIMIZ SATIŞTA

COĞRAFİ İŞARETLİ ANZER BALIMIZ SATIŞTA

COĞRAFİ İŞARETLİ ANZER BALIMIZ SATIŞTA

​Coğrafi işaret tescil başvurusu 16.02.2021 tarih ve 676 tescil numarası ile Türk Patent ve Marka Kurumunca onaylanan Anzer Balı’mızın HARÜM ve Rize Gıda Kontrol İl Müdürlüğü tarafından kapsamlı analizleri yapılmıştır.  2021 üretim sezonunda kooperatiflerce üreticilerden alınan ballar Arıcılar Birliği Bal Dolum tesisinde doldurularak coğrafi işaret etiketi uygulanıp piyasaya sunulmuştur.

Tüketicilerimize tahlilleri yapılmış, güvenilirliği sağlanmış Anzer Balı ulaştırabilmek adına tüm gayretimizle çalışmaktayız. Kavanoz kapaklarındaki Anzer Balı Coğrafi İşaret logosu ile birlikte her ambalaj için ayrı ayrı belirlenmiş Seri Numaraları sayesinde güvenlik önlemi alınmıştır.

İlimizin plakası olan Seri A: 00053 Seri Numaralı Coğrafi İşaret Etiketi Tarım ve Orman İl Müdürümüz Sayın Murat GENC tarafından kavanoza uygulanmıştır.

İl Müdürümüz Murat GENC; “İl Müdürlüğümüzün himayesinde  yörede faaliyet gösteren 6 üretici kooperatifi ve bireysel üreticilerle birlikte Rize İli Arı Yetiştiricileri Birliği’nin katkılarıyla bu yıldan itibaren Anzer Balı konusunda önemli adımlar atılmış olup önümüzdeki yıllarda güvenlik önlemleri daha da artırılarak çalışmalara devam edilecektir. Gerek tescil çalışmalarında gerekse Anzer yöresinde yapılan çalışmalarda gösterdikleri destekten ötürü tüm paydaşlarımıza ve Anzerli üreticilerimize teşekkürlerimi sunarım” dedi.