Spor
Giriş Tarihi : 07-04-2022 17:07   Güncelleme : 07-04-2022 17:07

Gençler Futbol Türkiye Şampiyonları Belli Oldu

Gençler Futbol Türkiye Şampiyonları Belli Oldu

Gençler Futbol Türkiye Şampiyonları Belli Oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 2021-2022 Okul Sporları faaliyet programında yer alan Genç Erkek ve Genç Kız Futbol Türkiye Final müsabakaları 16 Okul takımı ve 352 sporcunun katılımı ile Rize’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Kendi gruplarında başarılı olan okul takımları finalist olmak için birbiriyle yarıştı. 
Genç Kızlar kategorisi karşılaşmaları sonucunda finale kalan Diyarbakır Spor Lisesi ve Samsun Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi müsabakasında kıyasıya mücadelenin sonunda şampiyon Samsun ekibi oldu.
Genç Erkekler kategorisinde ise Trabzon 15 Temmuz Şehitleri And Lisesi birinci olurken ikinci Sakarya Spor Lisesi oldu.
          Dereceye giren sporculara ödüllerini Okul Sporları Daire Başkanı Osman Gümüş, Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Hayrullah Ozan Çetiner, Trabzon Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu, Okul Sporları Daire Başkanlığı Şube Müdürü Samet Atilla ve Spor İl Müdürlüğü Hizmet müdürleri tarafından takdim edildi.
          Final maçları sonunda açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız “ maçlar oldukça heyecanlıydı, birinci olan takımları kutluyorum. Okul Sporları ile gençlerimizin sporun bir parçası olmasından dolayı gururluyuz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Sporu gençlerimizle buluşturmaya davam edeceğiz. Turnuvaya katılan tüm sporculara, antrenörlere, hakemlerimize ve emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum” dedi.